محل تبلیغات شما

چگونه دیگران را کتاب‌خوان کنیم؟

در ایجاد عادت‌های مثبت در خودمان لذت وصف‌ناپذیری وجود دارد؛ اما کار لذت‌بخش و مفید دیگری هم هست که انجام آن گامی مؤثر در توسعۀ فردی خودمان و دیگران است: ایجاد عادت‌های مثبت در دیگران.

بگذارید از واپسین تجربۀ عملی خودم بگویم:

مادر من سال‌ها بود که از مطالعه دورافتاده بود، علاقۀ بی‌حدوحصری به مطالعه داشت اما انبوه برنامه‌ها و مشغولیت‌ها به او اجازه نمی‌داد تمرکز کافی را برای مطالعه بیابد، گاهی در یک روز چهل صفحه از کتابی را می‌خواند، اما این رویداد به روند تبدیل نمی‌شد.

تا اینکه به او پیشنهاد کردم طی یک برنامۀ ۴۰ روزه، هرروز فقط یک صفحه مطالعه کند.

حالا برایم شگفت‌انگیز است، چهل روز گذشته و مادرم حتی یک روز هم برنامه‌اش را ترک نکرده، علاوه بر اینکه علاقه‌اش برای مطالعه هزار برابر شده، برای کتابش دل‌تنگ می‌شود؛ و اعتمادبه‌نفس کافی را برای خواندن تمام کتاب‌های کتابخانۀ من پیداکرده.

ممکن است فرد با انجام تنها یک کار ساده یا خواندن یک صفحه کتاب، قدم در راهی بگذارد که عادتی در وی نهادینه شود.

بیایید شروع کنیم، من که دیگر از غر زدن خسته شده‌ام از اینکه صبح تا شب ناله کنم که ۸۰ میلیون نفر جمعیت داریم اما تیراژ کتاب به ۵۰۰ نسخه رسیده.

دستاورد بزرگی است حتی اگر بتوانیم یک نفر از اطرافیانمان را کتاب‌خوان کنیم.

یادمان نرود: شروع با فقط روزی ۱ صفحه.

صبح و ظهر و شب امتحان چه بخوریم؟

نکات تغذیه ای در شب امتحان

15غذای مخصوص روز‌های امتحان بچه‌ها

یک ,مطالعه ,صفحه ,دیگران ,روز ,اینکه ,را کتاب‌خوان ,کافی را ,چگونه دیگران ,را برای ,یک صفحه

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ره آورد خورشید Diane's style etduifestlum نمادها و نشانه ها atoperiz raffveromen وبلاگ دوّم فیلم دارابکلا Lawrence's blog ::PERSEPOLIS:: سرگروه كلاس اول